TEST KİTİ NASIL KULLANILIR?

Aşağıda görselle açıklanış şeklinde kullanılması yeterlidir.
1- 0.01 ml kan örneğini kuyuya damlatın.
2- Kuyudaki kanın üzerine en az 2 en çok 4 damla olacak şekilde çözeltiyi damlatın.
3- 5-10 dakika içerisinde sonuçlar belirmeye başlayacaktır.

Daha fazla detay için lütfen sayfanın en altında bulunan iletişim formunu doldurun. Ürün yetkililerimiz sizinle en kısa süre içerisinde iletişime geçecek.

ANTİKOR TESTİ NASIL YAPILIR?

Covid-19 hızlı test kitimizin uygulamasında çeşitli yöntemler ile farklı antikor türleri test edilmektedir. IgG, IgM ve IgA immüglobulinleri bu testte ortaya çıkan antikor türleridir. Covid-19 Hızlı Test Kitimiz kan ile yapılan bir test olduğundan daha güvenilir sonuçlar verir. Covid-19 Hızlı Test Kiti ile yapılan antikor testinin pozitif çıkması virüsün kişiye bulaştığını gösterir. Virüsün bulaştığı hastalarda testin negatif çıkması, vücudun henüz virüs için antikor üretmediğini gösterir. Hızlı testte IgG antikorunun pozitif çıkması virüsün vücuda enfekte olduğunu gösterir. IgG antikorunun testte pozitif çıkması için belirtilerin üzerinden 10 gün geçmesi lazım. IgG antikorunun pozitif çıkması kişinin virüse karşı bağışıklık kazandığını gösterir. Hiçbir hastalık belirtisi göstermeden hastalığı atlatan kişilerin belirlenmesinde Covid-19 Hızlı Test Kiti çok önemli rol oynamaktadır. Covid-19 Komple Antikor testidir. Diğer antikor testleriyle kıyaslandığında iki sonucuda bizlere gösterme özelliğine sahip tam bir antikor testidir.

Covid-19 Hızlı Test Kiti virüsün vücuda enfekte olması sonrasında vücudun savunma sistemi tarafından virüs ile savaşması için üretilen IgM ve IgG antikorlarını tespit ediyor. IgM antikorları virüs vücuda enfekte olduktan 5 gün içerisinde, IgG antikorları ise 10 gün içerisinde kanda tespit edilebiliyor. IgG antikorları kanda bulunduğu sürece vücudun virüse karşı bağışıklığı devam eder. Coronavirüsü hafif belirtiler ile ya da hiçbir hastalık belirtisi göstermeden atlatan kişilerin kanlarında üretilmiş antikorların bu test ile tespit edilmesi kişinin virüse karşı bağışıklık kazandığı anlamına geliyor.Dolayısıyla test kiti IgM ve IgG Komple Antikor Testimiz pandemi döneminde bize enfekte olmuş kişileri ve hastalığı atlatmış ve bağışıklık kazanmış kişileri tek bir kitle tespit edilmesinde yardımcı olur.


Covid-19 Test Kitimiz Üzerinde Oluşan Çizgilerin Yorumlanması

Kutu içeriğinden çıkan steril neşter ile parmağınızdan aldığınız 0.01 ml ( 1 damla ) kanı test kiti kaseti üzerinde bulunan yuvaya damlalık ile damlatın. Yuvada bulunan kanın üzerine Min. 2 – Max. 6 damla seyreltme solüsyonu damlatın. 5-15 dk. içerisinde test kiti kaseti üzerinde bulunan bölümde sonuçlar çıkmaya başlayacaktır.

  • Test kiti kasetinin üzerinde bulunan bölümde sadece ‘C’ çizgisi oluşursa kişinin testi negatif demektir.
  • Test kiti kasetinin üzerinde bulunan bölümde ‘C’, ‘G’ ve ‘M’ çizgileri oluşursa kişinin testi pozitif demektir.
  • Test kiti kasetinin üzerinde bulunan bölümde ‘C’ ve ‘G’ (IgG Pozitif) çizgileri oluşursa kişi hastalığın son aşamasında ya da hastalığı atlatmış ve bağışıklık kazanmış demektir.
  • Test kiti kasetinin üzerinde bulunan bölümde ‘C’ ve ‘M’ (IgM Pozitif) çizgileri oluşursa kişide hastalık başlangıç seviyesinde demektir.
  • Test kiti kasetinin üzerinde bulunan bölümde ‘G’ ve ‘M’ çizgileri oluşursa test geçersizdir.
  • Test kiti kasetinin üzerinde bulunan bölümde ‘M’ çizgisi oluşursa test geçersizdir.
  • Test kiti kasetinin üzerinde bulunan bölümde ‘G’ çizgisi oluşursa test geçersizdir.

İLETİŞİM FORMUNU DOLDURUN, TEMSİLCİLERİMİZ SİZİ ARASIN

-Doldurulması zorunlu alan
-Doldurulması zorunlu alan
-Bölgenize en yakın bayimizi size yönlendireceğiz.
Bireysel ürün talebi bulunmamaktadır. Lütfen sizin için en uygun olan alanı işaretleyin.
-Dilerseniz bu alanı doldurabilirsiniz.